Kontakt: steroidscent@gmail.com Ceny sterydów
STEROIDSCENTER - Centrum Informacji o Sterydach! sterydy doping kulturystyka anaboliki koksy ceny cykle opis steroid Zasady diety

Zasady diety


Przedstawienie metody przebiega w dwóch fazach: Podstawowa zasada Metody polega na tym, by wypadkowa stężenia cukru we krwi po posiłku była możliwie jak najmniejsza, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w odżywianiu i normalnym spożywaniu węglowodanów.

Należy jednak pamiętać, iż niektórych złych węglowodanów powinniśmy się wystrzegać takich jak:
Fazę I wprowadzamy w życie dopiero po przyswojeniu sobie podstawowych informacji o metodzie. Trzeba jeść trzy posiłki dziennie i ewentualnie podwieczorek. Zjeść sute śniadanie, normalny obiad i lekką kolację, ponieważ wieczorem te same produkty, zwłaszcza tłuste, są bardziej tuczące niż rano.
Stosowanie fazy I opiera się na zasadzie, będącej podstawą metody, oraz na dwóch praktycznych regułach:
  1. Zasada podstawowa: należy wybierać te pokarmy, które powodują możliwie jak najniższą wypadkową stężenia cukru we krwi po posiłku, aby ograniczyć do minimum reakcję wydzielania insuliny.
  2. Reguły praktyczne - dozwolone są dwa typy posiłków:
    1. Posiłek musi opierać się przede wszystkim na białkach i tłuszczach (mięso, ryby) i w jego skład będą wchodzić wyłącznie węglowodany o bardzo niskim IG (indeksie glikemicznym równym 35 lub niższym)
    2. Posiłek musi opierać się przede wszystkim na węglowodanach i białkach. W skład nie będą wchodzić żadne tłuszcze nasycone i bardzo niewiele tłuszczów wielonienasyconych i jednonienasyconych. Węglowodany należy wybierać spośród tych, których IG wynosi mniej niż 50

Proponowane przykłady posiłków


Śniadanie

Formuła I
Śniadanie powinno w większości się składać z produktów zawierających węglowodany i białka. Niskotłuszczowe i o niskim IG. Zanim zjesz śniadanie właściwe na 20 - 30 minut przed możesz wypić sok ze świeżych owoców lub owoce. Śniadanie składa się przeważnie z chleba z pełnego przemiału (np. firmy Weget) lub można wybrać chleb niemiecki (Schwarzbrot lub pumpernikiel), należy zwracać szczególną uwagę na jego skład, ponieważ często zawiera cukier. Do chleba proponuję dodatki takie jak: Zamiast chleba możesz też wybrać Muesli, które nie zawiera cukru, miodu, karmelu, kukurydzy ani dmuchanego ryżu. Zboża surowe można jeść z odtłuszczonym mlekiem lub zmieszane z białym serem 0% lub jogurtem naturalnym. Oczywiście można jeść jednocześnie zboża surowe i chleb z mąki z pełnego przemiału.

Formuła II
Śniadanie będzie składać się w większości z produktów zawierających białka i tłuszcze. W jego skład wchodzić może szynka, bekon, ser, jaja (jajecznica, na miekko lub sadzone), jednak nie łączymy tego posiłku z węglowodanami (chleb, zboża) Jeśli chodzi o napoje, to mamy tu następujące propozycje:
Obiad

Obiad najczęściej będzie się składał z białek, tłuszczów i węglowodanów o bardzo niskim IG. Źródłem protein będzie mięso, ryby, jaja i produkty mleczne. Tłuszcze pochodzić będą głównie z produktów zawierających białka, oraz możemy użyć tu oliwy z oliwek. Węglowodany, które spożyjemy, będą wyselekcjonowane spośród tych, których IG jest równy 35 lub niższy. Listę znajdziesz w tabeli indeks glikemiczny. Typowe menu obiadowe: W fazie I dozwolone są wszystkie sery oczywiście chude, oczywiście ilość w granicach rozsądku, Niektóre desery można robić na bazie gotowanych owoców (jabłek, gruszek, moreli), jaj i fruktozy oraz desery z gorzkiej czekolady zawierającej najwyżej 70 % kakao

Kolacja

Kolacja będzie identyczna z obiadem, a jednak trochę lżejsza przez ograniczenie spożycia tłuszczów na rzecz warzyw, albo białkowo-węglowodanowe śniadanie, to znaczy złożona z dobrych węglowodanów. Unikać należy jedzenia tłuszczów nasyconych (mięso, masło, produkty mleczne) oraz ograniczyć do minimum spożycie tłuszczów wielo- i jednonienasyconych.

Kolacja Nr 1

Może zaczynać się przystawką np. sałatką, surówką lub zupą. Wieczorem unikaj mięsa chyba, że wybierzesz kurczaka. Zjedz raczej jaja, a jeśli możesz to zdecyduj się na rybę. Zrezygnuj z wędliny chyba, że nie jadłaś jej na obiad. Z nabiału mile widziany jest także ser albo jogurt i pamiętaj o jedzeniu warzyw, pomidorów, szpinaku, bakłażanów, kalafiora, porów, cukini, brokuły i pieczarki.

Kolacja Nr 2

Pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty w Twoim programie odchudzającym. Powinna zawierać przede wszystkim węglowodany o niskim i bardzo niskim IG, białka i mało, a nawet bardzo mało tłuszczów. Do wyboru mamy: Taką kolacje możesz jeść nawet codziennie. Niektórzy z Was będą się wahać po usłyszeniu tego zalecenia, ale pamiętajcie jeśli dany produkt mączny znajduje się na liście pokarmów o niskim IG, musisz go jeść nie tylko jako dodatek, ale też jako danie główne. Aby zachować harmonię w spożywanych w ciągu tygodnia daniach głównych, należy jeść:

Warto wiedzieć

Jeżeli jesteś w fazie I wiedz o tym, że w tej właśnie fazie jesteś wyjątkowo wrażliwa, dopóki Twoja trzustka nie zazna dłuższego okresu spokoju, dopóty będzie reagować nadmiernym wydzielaniem insuliny na każde niewczesne pobudzenie. Dlatego, jeśli poprzedniego dnia dostarczyłaś organizmowi dużą ilość złych węglowodanów, musisz spodziewać się, że wróci Ci się to z nadwyżką. Im bardziej będziesz zaawansowana w fazie I (która trwa co najmniej dwa lub trzy miesiące), tym skok wagi będzie mniej katastrofalny.

» Strona główna

» Produkty

» Cennik

» Kontakt

» Forum

» Doping

» Dieta

» Trening