Kontakt: steroidscent@gmail.com Ceny sterydów
STEROIDSCENTER - Centrum Informacji o Sterydach! sterydy doping kulturystyka anaboliki koksy ceny cykle opis steroid Synteza męskich hormonów

Synteza męskich hormonów


Synteza męskich androgenów odbywa się na znacznie wyższym poziomie niż u kobiet, ponieważ posiadają oni jądra. Określa się je też jako "jaja"; znajdują się one w mosznie %-). Poprzez biosyntezę produkują one także androgeny dzięki enzymom, których droga zaczyna się od nadnerczy położonych w okolicy nerek. Przeważnie, nadnercza (są dwa) produkują epinefrynę, nazywaną również adrenaliną, lecz zarazem wytwarzają inne hormony określane zazwyczaj jako prohormony, a wszystko dzięki biosyntezie i konwersji enzymów. Lwia część męskich androgenów wytwarzana jest w komórkach Leydinga umiejscowionych w jądrach. Najbardziej aktywnym i dominującym androgenem jest testosteron, który oczywiście stanowi główny przedmiot naszej dyskusji.

Produkcja testosteronu kierowana jest przez oś podwzgórze - przysadka - jądra, określaną później jako HPTA (hypothalamus - pituary - testis - axis). HPTA równoważy działanie wszystkich zależnych od surowicy (płynna część krwi zawierająca aktywne hormony, które krążą w ciele) hormonów i prohormonów. Jeżeli produkcja testosteronu jest zbyt niska, jądra wpływają na podwzgórze, by to wyzwoliło więcej podwzgórzowego czynnika uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH). Krążący LHRH mówi przysadce, by uwolnić większą ilości hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego. Gdy cyrkulujące FHS i LH docierają do jąder, sygnalizują komórkom Leydinga, by produkowały więcej spermy i testosteronu.

Kiedy poziom testosteronu jest zbyt wysoki, jądra sygnalizują podwzgórzu, by uwalniało mniej LHRH i ... wtedy produkcja "teścia" spada lub ustaje. Jest dość interesujące, że podniesiony poziom estrogenów może wpływać na spadek produkcji androgenów takich jak testosteron, o wiele bardziej znacząco niż jakikolwiek inny androgen. Dobrze jest przeczytac to jeszcze raz, aby się upewnić, zrozumienia podstawy funkcji HPTA. Nawiązuje on znacząco w swoich skutkach i efektywności do egzogenicznych (pojawiających się spoza organizmu) SAA używanych przez sportowców. TO ISTOTNA FUNKCJA, JAKĄ NALEŻY CHRONIĆ!

» Strona główna

» Produkty

» Cennik

» Kontakt

» Forum

» Doping

» Dieta

» Trening