Kontakt: steroidscent@gmail.com Ceny sterydów
STEROIDSCENTER - Centrum Informacji o Sterydach! sterydy doping kulturystyka anaboliki koksy ceny cykle opis steroid Triceps

Triceps


PROSTOWANIE RAMION ZE SZTANGĄ (PROSTĄ, ŁAMANĄ)

Dane ćwiczenia
Główny mięsień zaangażowany: Triceps
Mięśnie współpracujące: Brak
Sprzęt: Sztanga łamana
Typ ćwiczenia: Izolowane

trening triceps prostowanie siedząc 1 trening triceps prostowanie siedząc 2
Usiądź na ławce z podparciem pleców, trzymając nad głową gryf sztangi na szerokości mniejszej niż rozstaw barków. Trzymając łokcie nieruchomo i skierowane do góry opuszczaj sztangę za kark, lecz nie całkiem na dół do barków. Następnie wyciskaj ciężar do góry do pozycji pełnego wyprostu rąk i ruch powtarzaj od nowa.
Jeśli masz trudności z rozchodzeniem się łokci na zewnątrz to zmniejsz obciążenie, lub poproś partnera, aby przytrzymał ci dłońmi łokcie na swojej pozycji. W ten sposób utrzymasz pełne napięcie w długiej głowie tricepsu.

FRANCUSKIE WYCISKANIE W LEŻENIU

Dane ćwiczenia
Główny mięsień zaangażowany: Triceps
Mięśnie współpracujące: Brak
Sprzęt: Sztanga łamana
Typ ćwiczenia: Izolowane

trening triceps francuskie leżąc 1 trening triceps francuskie leżąc 2
Połóż się na plecach na płaskiej ławece trzymając w dłoniach nad głową gryf łamanej sztangi. Mając nieruchome ramiona zginaj jedynie łokcie (ruch wykonują tylko przedramiona) i powoli opuszczaj gryf sztangi w kierunku czoła. Następnie odwróć ruch i wyciskaj ciężar w górę do pozycji startowej napinając mocno mięśnie tricepsów.
W celu uzyskania innego uczucia napinanych mięśni oraz dla zaakcentowania długiej głowy tricepsu pochyl łokcie pod kątem 45 stopni. Uzyskasz przez to większe napięcie mięśni w szczytowej fazie ruchu przy całkowicie wyprostowanych rękach.

WYCISKANIE SZTANGI W WĄSKIM UCHWYCIE

Dane ćwiczenia
Główny mięsień zaangażowany: Triceps
Mięśnie współpracujące: Klatka piersiowa
Sprzęt: Sztanga łamana
Typ ćwiczenia: Złożone

trening triceps wyciskanie wąsko 1 trening triceps wyciskanie wąsko 2
Chwyć gryf sztangi łamanej, lub prostej na szerokość wewnętrznegorozstawu barków. Opuszczaj sztangę do klatki przemieszczając łokcie w kierunku dolnych partii tułowia zamiast na zewnątrz, aby zmniejszyć udział mięśni piersiowych. Następnie wyciskaj sztangę do góry do pełnego wyprostu ramion.
Podobnie do prostowania ramion na poręczach, wyciskanie w wąskim uchwycie angażuje przednie partie barków i mięsnie klatki. Trzymając łokcie do wewnątrz i opuszczając sztangę do niższych partii klatki można udziałdodatkowych mięśni ograniczyć. Nigdy nie wybijaj sztangi z klatki. Zamach obniża napięcie mięśni. Jeśli prosta sztanga obciąża odczuwalnie twoje nadgarstki spróbuj innego rozstawu chwytu, lub zamień sztangę na łamaną.

WYCISKANIE W DÓŁ NA WYCIĄGU

Dane ćwiczenia
Główny mięsień zaangażowany: Triceps
Mięśnie współpracujące: Brak
Sprzęt: Wycišg górny
Typ ćwiczenia: Izolowane

trening triceps wyciskanie wyciąg górny 1 trening triceps wyciskanie wyciąg górny 2
Wyciskanie w deół na wyciągu to jedno z najbardziej popularnych i efektywnych ćwiczeń na triceps, które kładzie nacisk na wszystkie głowy tego mięśnia. Chwyć wąsko nachwytem skośny drążek. Mając stopy razem, pochyl się nieco do przodu, a łokcie zablokuj przy tułowiu. Z takiej pozycji rozpocznij ruch wyciskania drążka do dołu w kierunku przednich partii ud. Pozwól następnie ciężarowi unieść z powrotem drążek w górę i kiedy przekroczy poziom, w którym przedramiona są równoległe do podłogi rozpocznij kolejny ruch wyciskania w dół. W celu lepszego napięcia w tricepsach trzymaj dłonie w dolnej fazie ruchu w odległośći kilku dobrych centymetrów od powierzchni ud.
Nie używaj zbytdużego obciążenia, aby łokcie nie zmieniały swojej pozycji podczas ćwiczenia. Spowoduje to przejęcie części wysiłku przez inne mięśnie. Próbuj różnych ustawień dłoni używając np. drążka prostego, lub linek, aby zorientować się, które z nich wywołuje największe napięcie ćwiczonych mięśni.

PROSTOWANIE RAMION NA ŁAWCE

Dane ćwiczenia
Główny mięsień zaangażowany: Triceps
Mięśnie współpracujące: Klatka piersiowa
Sprzęt: Ciężar własnego ciała
Typ ćwiczenia: Złożone

trening triceps prostowanie na ławce 1 trening triceps prostowanie na ławce 2
Ustaw dwie poziome ławki w odległości od siebie około 60-90cm. Chwyć dłońmi krawędź jednej ławki umieszczonej z tyłu, a stopy oprzyj o drugą ławkę. Następnie wyprostuj ramiona tak, że tułów z nogami tworzy kąt prosty. Jedno powtórzenie składa się z ugięcia ramion na tyle na ile jest to wygodne i ponowne ich wyprostowanie do pozycji startowej.
Ze względu na uginanie ramion z tyłu tułowia tricepsy wykonują większość pracy. Możesz robić to ćwiczenie na dwóch równoległych poręczach ( większe zaangażowanie klatki i barków ) lecz nie pochylaj się do przodu i trzymaj łokcie przy tułowiu.

WYCISKANIE W DÓŁ NA WYCIĄGU PODCHWYTEM

Dane ćwiczenia
Główny mięsień zaangażowany: Triceps
Mięśnie współpracujące: Brak
Sprzęt: Wycišg górny
Typ ćwiczenia: Izolowane

trening triceps wyciskanie w dół podchwytem 1 trening triceps wyciskanie w dół podchwytem 2
Stań przed górnym wyciągiem i chwyć podchwytem drążek, który powinien mieć możliwość obracania się podczas ćwiczenia. Zacznij ruch wyciskania z dłońmi nieco poniżej podbródka i łokciami pod tułowiem. Dokładnym ruchem wyciskaj drążekw dól aż do pełnego wyprostu rąk. (Dla uzyskania pełnego napięcia mięśni twoje ręce powinny być nieco odstawione od tułowia) W koncowej dolnej fazie ruchu napnij dodatkowo mięśnie i powróć powoli do pozycji startowej.
Próbuj cofnąć się krok, lub dwa do tyłu aby jeszcze bardziej móc wyprostować ramiona przed sobą. Ćwiczenie to może być wykonywane też jednorącz z zastosowaniem odpowiedniego uchwytu.

» Strona główna

» Produkty

» Cennik

» Kontakt

» Forum

» Doping

» Dieta

» Trening